Чим обробити опік?

Обробляти опік самостійно можна лише при невеликому пошкодженні шкіри. У разі серйозних ран найкраще звернутися в лікарню, щоб уникнути поширення інфекції. Однак, якщо ділянка шкіри почервонів і покрився незначними володарем (наслідок термічного опіку), то потрібно знати, чим обробити опік без медичного втручання.

Ступеня опіку.

Виділяють 4 ступеня пошкодження шкірного покриву:
1. Після опіку першого ступеня зазвичай не залишаються шрами. Почервоніння, невеликі пухирі та набряк спадають за кілька днів. Легко вилікувати в домашніх умовах.
2. Друга ступінь набагато серйозніше, адже великі пухирі не сходять кілька тижнів, можуть самостійно лопатися, після чого залишаються шрами. Щоб уникнути неприємних наслідків, рекомендується звернутися до лікаря.
3. Третя ступінь: пошкоджені також підшкірні тканини. Опік набуває темний колір через майже чорного струпа.
4. Опіки 4 ступеня незагойні самостійно, адже і шкіра, і тканини обвуглюються до кісток.
Як лікувати опіки 1 ступеня?
Якщо опік невеликого розміру і шкіра не сильно пошкоджена, насамперед потрібно охолодити уражене місце. Найкраще потримати постраждалу ділянку шкіри під холодною водою, до 15-20 хвилин. Далі можна простерилізувати рану і після висихання накрити чистою марлевою пов’язкою. Ні в якому разі не можна використовувати вату, адже вона чіпляється за шкіру і пізніше в ранці залишаються волокна.
Якщо в домашній аптечці є спреї, не потрібно довго думати, чим обробити опік, адже такі методи досить ефективні. З іншого боку, якщо подібного кошти під рукою не виявиться, не потрібно згадувати «бабусині» методи: сметана сильно сушить шкіру, тому опік буде гоїтися довше і болісніше. Не можна наносити на шкіру і що-небудь жирне через ризик занести інфекцію. Те ж саме стосується і крохмалю.
В аптечці потрібно обов’язково мати кошти, що мають знеболюючі та протизапальні властивості. Хороший приклад – «Рескінол» -бальзам, в складі якого немає ні води, ні тваринного масла. Його можливості набагато вище в порівнянні з іншими подібними препаратами. Будьте обережними в побуті і намагайтеся уникнути опіків. Але, якщо неприємність трапилася, тепер ви знаєте, чим обробити опік.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ