Гематома після забиття, чим зняти?

Досить неприємне явище - гематома після удару. Чим зняти такий наслідок потрібно знати, щоб швидше прийти в норму і знайти звичний весняний вид. Гематомою називають крововилив в тканини з наполняющейся кров'ю порожниною. При ударах вона з'являється на ділянці, на який довелося взаємодія з травмуючим фактором.

Діагностика.

Розміри гематоми і тривалість процесу лікування залежить від кількості і розмірів пошкоджених судин, місць їх локалізації.
Ознаки гематоми:
• набряклість травмованого місця;
• обмеження рухливості, порушення м’язових функцій;
• різкий біль;
• місцеве підвищення температури;
• зміна кольору шкіри в діапазоні від лілового до зеленувато-жовтого.
Ступеня тяжкості гематоми:
1 ступінь. Відрізняється тривалістю формування і виникає протягом доби після травми. Характеризується слабкою болем і зазвичай розсмоктується самостійно.
2 ступінь. З’являється через 3-5 годин. Виражені больові відчуття і припухлість. Можливо порушення функцій кінцівки. В даному випадку необхідна консультація травматолога.
3 ступінь. Помітна через пару годин після забиття. Функція кінцівки порушена, біль сильна, припухлість виражена. Потрібне термінове відвідування лікаря і, можливо, оперативне лікування.
Спочатку шкіра набуває червонуватого відтінку, а вже потім синіє. Внаслідок розпаду гемоглобіну відбувається подальша зміна кольору. Розвиток подій може носити сприятливий або негативний характер. У першому випадку гематома розсмоктується, не доставляючи проблем. При другому ж варіанті виникає порожнина, наповнена згорнулася кров’ю, негативно впливає на роботу прилеглих органів і обмежує руху.
лікування гематоми
При легкому ступені гематоми після удару, зняти її допоможуть холодні компреси і застосування спеціальних мазей, наприклад, бальзаму «Рескінол», що відрізняється знеболюючими і відновлюють властивостями. Протягом першого дня слід прикладати до травмованого ділянці холод, накласти пов’язку, що давить, якщо є можливість. Через пару днів лікарем можуть бути призначені теплові процедури. Пам’ятайте про необхідність обмеження рухливості в цей період.
У складних випадках часом призначають розтин гематоми, після якого кровоточить суглоб перев’язують або накладають судинний шов. Важливо вміти оцінити свій стан правильно і за допомогою звернутися своєчасно.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ