Як зняти набряк після забою?

Одним із симптомів забитою травми є набряк. Його величина залежить від сили травмуючого фактора і ступеня пошкодження. При ударі шкоди отримують насамперед судини, м'язові волокна і нерви. Простими словами субстанції і рідини змішуючись, створюють сприятливе середовище для різноманітних мікроорганізмів, що передує запалення. Організм намагається відправити до постраждалого місця побільше кисню і поживних речовин. Але, шляхи транспортування зруйновані, рідини, що зібралися в одному місці, починають здавлювати тканини, Далі виникає набряк після удару і питання, як же його зняти?

Що ж робити при ударі?

Лімфа і кров, витікаючи, просочують м’язи. Часом можуть відшаровуватися окістя і фасції. Порожнина, що виникає при цьому, наповнюється кров’ю, що створює ущільнення, яке буде хворіти і запалюватися.
Важливим заходом боротьби з набряком є перша допомога:
• прикладаємо до потерпілого ділянці холодну;
• майструємо давить;
• при травмі кінцівки, забезпечуємо їй високе становище.
Через пару днів починаємо прогрівання, використовуючи сухе тепло. Доповнюємо лікування мазями від ударів. Добре допоможе зняти набряк після удару бальзам «Рескінол». Його протизапальні, знеболюючі, антисептичні і відновлюють властивості прискорять процес лікування. Можна зробити йодовую сітку, компрес з розчину магнезії. Народна медицина радить примочки з макухою звіробою, подорожника або пижма. Добре допоможе прикладання блакитної глини і капустяного листя.
Якщо набряк не проходить тривалий час, необхідно звернутися до лікаря. Проблема може бути вагомішим, ніж здавалося. Можлива, наприклад, тріщина в кістки. Пам’ятайте про важливість стану спокою в період лікування.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ