Як зняти забій?

Термін «забій» звичний для всіх. Чуючи його, ми не думаємо про небезпечне або дуже вже серйозному подію. Ставимося до цієї травмі, як до повсякденного. Під ударом слід розуміти пошкодження м'яких тканин механічного характеру. Ми розповімо про ступені забиття, симптомах і, звичайно, навчимо, як зняти забій.

Забій може отримати хто і коли завгодно: від дитини, зайнятого активною грою до офісного співробітника, наздоганяючого автобус. Видимі ушкоджень шкірного покриву при цьому можуть бути відсутні. Травму отримують м'які тканини.

Симптоми забитого:
• гематома, що з’являється через деякий час. Це добре розпізнається ознака даної травми. Варто запам’ятати, що гематоми з круглими порожнинами можуть утворювати травматичну кісту;
• почервоніння і припухлість пошкодженої ділянки;
• різкий біль.
Це основні симптоми. Але, в залежності від локації, список може доповнюватися більш грізними проявами. Забій голови часто супроводжується головним болем, а часом і втратою свідомості, що говорить про ймовірності струсу мозку. Травма грудної клітки утруднює дихання. Пошкодження черевної порожнини може проявитися наявністю крові в сечі, що сигналізує про травму внутрішніх органів. Ми не хочемо лякати вас! Просто вважаємо, що дуже важливо розуміти, коли травму можна лікувати вдома, а коли звернення в лікарню – необхідний захід. Больові відчуття після удару можуть зберігатися від кількох годин до кількох діб.
Ступеня забиття:
• 1 ступінь. Часто комбінується з дрібними подряпинами, синцями. Може залишитися практично непоміченим і пройде безболісно максимум за 4 дні.
• 2 ступінь. Супроводжується розривом м’язових тканин, синцями і набряком, гострим болем.
• 3 ступінь. Сила впливає чинника призводить до розриву сухожиль або м’язів. Можливі супутні вивихи. Цей ступінь особливо небезпечна при травмі голови, суглобів, куприка і колін.
• 4 ступінь. Вихід забитих частин тіла з ладу. Пошкодження органів, важкий стан потерпілого.
При травмі 3 і 4 ступеня настійно рекомендуємо відвідати лікаря.
Лікування забиття
Методи залежатимуть від локації і тяжкості травми. Ми розповімо загальні правила, які допоможуть зняти забій. Насамперед оглядаємо пошкоджену ділянку, опитуємо хворого. Якщо розуміємо, що травма незначна, докладаємо холод до постраждалого місця. Через пару днів впливаємо сухим теплом (грілки, підігріта сіль). Помітили пошкодження шкіри – промиваємо, використовуємо дезінфікуючий засіб (настоянка календули, зеленка, йод). В якості народного методу для боротьби з набряком підійде компрес на основі охолодженого відвару звіробою, пижма, вересу звичайного або деревію. Якщо постраждала кінцівку, бажано накласти пов’язку, що давить.
Важливо! При ударі кінцівки слід звернутися в лікарню для виключення вивиху, перелому. Бажано зробити рентгенографію. Якщо ви не впевнені в своїх діях при наданні першої допомоги або є відчуття, що травма важка – викликайте швидку. Забій голови, грудної клітки і черевної порожнини також привід для відвідин лікаря.
Мазі від ударів
Існують засоби, що поєднують в собі кілька властивостей, корисних при знятті удару. Одним з них можна сміливо назвати бальзам «Рескінол». Він допоможе зняти набряклість, прибрати гематому, знеболити і прискорити регенеративні процеси. Цей бальзам містить природні антибіотики і біостимулятори, не викликає побічних реакцій.
Ударів можна легко уникнути, якщо носити стійку взуття, не поспішати, слідувати техніці безпеки на місці роботи, дивитися під ноги, а не перераховувати ворон.
Здоров’я вам!

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ