Як вилікувати електричний опік?

Різні види опіків лікують різними способами. Тому, перед тим, як почати лікувати ушкодження, потрібно правильно визначити його походження. Електричний опік виникає при взаємодії тканини з електричним струмом, наприклад, при прямому контакті з оголеними проводами або після удару блискавки.

Типові ознаки електричного опіку: наявність точок, де струм увійшов і вийшов з тканин. Як і інші опіки, цей тип має 4 ступеня тяжкості. При 1-2 досить і домашнього лікування електричного опіку. Третя і четверта ступеня небезпечні для життя, необхідна госпіталізація.

При ударі електричним струмом людина відчуває слабкість, запаморочення, з’являються проблеми з диханням, збільшується серцебиття. Можлива втрата свідомості, а при вкрай важких випадках – летальний результат через зупинку серця. Тому, при будь-якому впливі струму необхідно отримати невідкладну допомогу.
Що робити при електричному опіку?
У разі такої непередбаченої ситуації ні в якому разі не можна панікувати. Робити потрібно все чітко і по черзі:
• Спочатку обережно виведіть (винесіть) людини за межі дії струму. Дотримуйтесь правил безпеки, щоб не постраждати самому.
• Перебуваючи в безпечній зоні, перевірте загальний стан постраждалого: пульс, дихання і т.д. Потім огляньте його тіло.
• Якщо людина не приходить до тями, функції організму порушені, є підозра на перелом кісток, необхідно якомога швидше доставити його до лікаря. При зупинці серця, зробіть непрямий масаж серцевого м’яза і штучне дихання.
• Якщо потерпілий знаходиться в свідомості і у вас є час зайнятися ранами, дайте йому знеболююче і продезінфікуйте рану, накривши її потім чистою пов’язкою. При серйозних пошкодженнях, після першої допомоги доставте людини до найближчого медичного закладу.
Чим лікувати опіки?
При опіках 1-2 ступеня зменшити біль можна за допомогою різних засобів. Головні вимоги для препарату: швидкий час дії, антибактеріальні, протизапальні властивості, а також практичність. «Рескінол» – відмінний приклад такого засобу. Це універсальний і повністю безпечний бальзам, в складі якого містяться тільки натуральні компоненти.
Будьте обережні, адже немає нічого ціннішого за здоров’я. Однак, якщо потрібно вилікувати електричний опік або зменшити біль, не потрібно хвилюватися, адже є надійні і легко доступні препарати.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ