Лікуємо укус оси

На відміну від бджіл, район проживання яких, як правило, знаходиться в квітучих полях, садах і пасіках, оси мають набагато більшу географію переміщень і можуть виявитися навіть у вас вдома. Особливу небезпеку ці перетинчастокрилі комахи представляють поблизу водойм, коли люди, в прагненні позасмагати, практично позбавлені одягу, а, отже, і захисту від укусів.

Що робити якщо вас вжалила оса?

Перш за все, варто переконатися, що це дійсно була оса, як мінімум для правильного визначення лікування. Як відомо, бджоли залишають своє жало в момент укусу. Якщо жала немає, то вас вжалила саме оса. І якщо поруч є інші особи, терміново покиньте це місце, щоб уникнути повторення атаки ос, які набагато агресивніше своїх літаючих побратимів як в поведінці, так і в токсичному складі своєї отрути. Визначивши винуватця злочину, лікуємо укус оси наявними під рукою засобами.
Важлива інформація
Якщо у потерпілого виникла і швидко розвивається сильна алергічна реакція, у вигляді судом або утрудненого дихання, в терміновому порядку зверніться за допомогою до кваліфікованих лікарів. У разі недосяжності співробітників медичної служби, до людей, які мають досвід надання першої допомоги в подібних ситуаціях. При виклику швидкої допомоги, повідомте лікаря максимально достовірну інформацію про місце укусу, віком потерпілого, про наявність чи відсутність алкоголю в крові.
Перша допомога потерпілому від укусу оси
Іноді оса може бути вбита в момент нападу. У такому випадку вона може мимоволі залишити жало в рані. Його необхідно витягти якомога швидше. Після цього лікуємо укус оси за допомогою обробки рани антисептичним засобом. Підійде спирт або перекис водню.
Не всі люди схильні до сильної алергічної реакції і можна без медичного втручання усунути наслідки укусу самостійно. Для зняття виниклої набряклості рекомендується холодний компрес. І наостанок застосовуємо загоює засіб. Бальзам «Рескінол», маючи протизапальний і відновлювальний ефект, ідеально підходить для лікування укусів комах.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ