Лікуємо укус бджоли

Літній період, крім сонячних днів, несе в собі небезпеку бути ужалених отруйними комахами. Зокрема, бджолами, у яких пік активності якраз припадає на теплу пору року. Щоб не потрапити в подібну ситуацію, варто дотримуватися елементарних правил безпеки при знаходженні в місцях, де помітний рій бджіл. Як правило, це пасіки, фруктові дерева і квіткові поля в момент цвітіння.

Не варто недооцінювати небезпеку бджолиного укусу.

Незважаючи на свої мініатюрні розміри, бджоли досить небезпечні і, якщо вас все ж вкусила бджола, то до питання лікування варто підійти максимально серйозно, оскільки крім неприємних і хворобливих відчуттів, бджолиний укус може спровокувати сильні алергічні наслідки. Особливо це стосується області шиї та обличчя, де виник набряк може утруднити людині дихання.
Перші заходи допомоги потерпілому від укусу
Насамперед необхідно відійти на безпечну відстань від місця скупчення бджіл. У момент атаки комаха виділяє гормон, що провокує знаходяться поруч бджіл на агресивну поведінку. Переконавшись, що поруч більше немає небезпеки – лікуємо укус бджоли.
У момент укусу комаха залишає своє жало в місці проколу шкірного покриву. Треба якомога швидше і акуратніше його витягнути, оскільки отрута продовжує надходити в організм і може збільшити наноситься збиток здоров’ю. Якщо під рукою немає пінцета, не рекомендується витягувати жало довгими нігтями. Це досить складно, а під нігтями може бути бруд, що провокує бактеріальне зараження.
Лікування місця укусу
Далі, якщо у потерпілого не спостерігається особливо сильна алергічна реакція, лікуємо укус бджоли підручними засобами:
• заповнюємо запас рідини в організмі і виводимо токсини за допомогою питної води;
• обробляємо постраждалу ділянку шкіри загоює і протизапальну бальзамом на натуральній основі. Наприклад, «Рескінол»;
• прикладаємо холодний компрес, що зменшує набряклість.
Важливо! Якщо у потерпілого сильна алергічна реакція, судоми або утруднення дихання – терміново зверніться по кваліфіковану допомогу до лікарів.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ