Допомога при обмороженні: поради і правила

Тривала дія низьких температур може призвести до обмороження. Найбільш небезпечним періодом є зима, коли стовпчики термометрів падають нижче -10 ° C. Сильне обмороження може стати причиною відмирання м'яких тканин, але зустрічаються такі випадки рідко. Найчастіше від обмороження страждають ноги, руки, вуха, підборіддя, ніс і щоки. Більшість важких випадків відбувається з людьми, перебрався з алкоголем.

Симптоми і ступені обмороження.

• Легке обмороження характеризується зниженням температури тіла до 32 ° C, поколюванням, печінням, «гусячою шкірою», уповільненим пульсом і сильним ознобом. Уражені ділянки можуть ненадовго німіти. Відновлення займає приблизно тиждень.
• При середньому ступені температура тіла ще нижче (29 ° C). Потерпілий скаржиться на сонливість, а його шкіра стає мармуровобілі блідою. Дихання і пульс сповільнено. Через кілька днів на шкірі можуть виникнути бульбашки, наповнені прозорою рідиною. Відновлення займає близько двох тижнів і супроводжується хворобливими відчуттями. Звернення до лікаря вкрай бажано.
• Важке обмороження проявляється нудотою, непритомністю, синюшного шкірою і судомами. Пульс знижується до 36 ударів, дихання до 3-4 вдихів за хвилину.
При третього ступеня наслідки можуть бути незворотними. На шкірі з’являються пухирі з кров’яною рідиною. Протягом 21 дня шкіра і нігті на пошкоджених ділянках відторгаються. Рубцювання займає близько місяця.
При четвертого ступеня тканини відмирають, спостерігається ураження суглобів і кісток. Наслідки незворотні, може розвинутися гангрена, що загрожує ампутацією.
Перша допомога при обмороженні
Постраждалого потрібно забезпечити гарячими напоями та їжею, дати йому анальгін і аспірин. Ось основні правила першої допомоги:
• Розмістіть потерпілого в тепле середовище.
• При легкому обмороженні, зігрійте уражені ділянки за допомогою дихання, масажу або розтирання. Потім накладіть пов’язку.
• Допомога при обмороженні 2-4 ступеню швидке прогрівання виключає. Слід викликати швидку, а до її прибуття скористатися теплоізолюючих пов’язкою і покривалом з фольгою. Можна спорудити пов’язку з вати і марлі, яку зверху варто обмотати шарфом або прорезіненой тканиною. Обморожені кінцівки потрібно акуратно зафіксувати.
Важлива порада! При наявності пухирів використовуйте стерильну пов’язку. Утримайтеся від розтирання потерпілого снігом, жиром і маслом, а також грілок і зігрівання біля багаття.
Лікування обмороження
• При легкій травмі прописують УВЧ-терапію, електросветовие ванни і засоби, що сприяють загоєнню. Поява виразок передбачає використання антисептичних мазей.
• У випадку другого ступеня лікар розкриває бульбашки, видаляє епідерміс і накладає антисептичну пов’язку. Прописує антибіотики і фізіотерапію після загоєння.
• Лікування обмороження 3-4 ступеня не обійдеться без видалення омертвілих тканин і тривалої реабілітації.
У разі некритичного стану, добре себе зарекомендував бальзам «Рескінол». Він складається з природних компонентів, прискорює загоєння, має антисептичну та знеболювальну властивість. З ним відновлювальні процеси пройдуть швидше і ймовірність того, що залишиться шрам, буде зведена до мінімуму.
Щоб уникнути обмороження, тепло одягайтеся і не перебувайте тривалий час поза приміщенням при сильному морозі. Також не виходьте на холод з мокрим волоссям і в недосушеними речах.

02_reski_komks_korj_72

Статті про обмороження:
Відновлюємо шкіру після обмороження
Як лікувати обмороження пальців ніг?
Лікування обмороження
Мазь від обмороження
Обмороження кінцівок, чим лікувати?
Обмороження особи, чим лікувати?
Обмороження ніг, лікування
Обмороження пальців, лікування
Обмороження рук, лікування

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ