Обробка пролежнів

Тим, хто доглядає за лежачими хворими людьми, важливо знати, як проводиться обробка пролежнів - патологічних змін шкірних покривів, пов'язаних з порушенням кровообігу в результаті тривалого контакту тіла з твердою поверхнею. Саме правильна обробка шкіри дозволять запобігти серйозні наслідки у вигляді некрозу тканин, газової гангрени або сепсису. Захворювання має 4 стадії розвитку і якщо виявлені первинні його ознаки (зміна кольору шкіри, набряклість, утворення дрібних бульбашок і виразок), необхідно терміново вжити заходів.

Догляд за ураженими ділянками тіла
Обробка пролежнів має на увазі регулярне виконання таких маніпуляцій:
• змащувати проблемні ділянки саліциловим, камфорним або нашатирним спиртом не менше 2-х разів на день;
• не менш ефективним дію має розчин хлоргексидину, метронідазолу або марганцівки;
• на початкових етапах розвитку захворювання рекомендується змастити шкіру оливковою або обліпиховою олією;
• при утворенні пухирів і невеликих виразок необхідно використовувати аптечні ранозагоювальні мазі в поєднанні з народними засобами. Приготуйте розчин з однієї столової ложки соди і склянки окропу, змочіть в ньому лляне рушник і прикладіть до ушкодженої ділянки шкіри. Також хорошим народним засобом є кашка з лука і кухонної солі (в рівних пропорціях), прикладати її до хворого місця потрібно на 30 хвилин.
Які ранозагоювальні мазі краще використовувати?
Застосування аптечних препаратів обов’язково в разі утворення пролежнів. Високоефективним і безпечним засобом визнаний бальзам «Рескінол». Вхідні в його склад природні речовини відмінно справляються зі знищенням патогенної мікрофлори, перешкоджають проникненню в організм інфекції і активізують процес відновлення первинного стану шкірних покривів.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ