Опік гарячим, що робити? Як лікувати?

Опіком називають порушення цілісності шкіри, а також підлеглих тканин. Поразки ділиться на групи, в залежності від джерела впливу. І бувають термічними, електричними, хімічними і променевими. Їх тяжкість безпосередньо залежить від локації.

Локація опіку гарячим

Найчастіше з’являються опіки на руках. Рідше – на шиї, обличчі, стегні і внутрішньої частини плеча, але ці ділянки можуть отримати більш глибокі рани, навіть при короткому взаємодії з гарячою водою. Опік обличчя неймовірно небезпечний, так як він може поєднуватися з порушенням тканин порожнини рота або очей.
глибина пошкодження
Неможливо самостійно визначити глибину опіку гарячим. Що робити? Як лікувати? Вам підкаже лише лікар і для цього потрібно встановити ступінь опіку.
Фахівці розрізняють 4 ступеня ураження:
1. Травмування верхнього епітелію шкіри, помітно почервоніння, невеликий набряк. Заживає самостійно за кілька діб.
2. Порушення поверхневого епітелію і більш глибоких тканин шкіри. Спостерігаються почервоніння, пухирці з тонкими стінками. Проходить за два тижні.
3. Поразка всієї шкіри і більш глибоких шарів тканин:
• ступінь А супроводжується товстостінними бульбашками, струпом;
• ступінь Б не обходиться без некрозу і інфекційного гнійного запалення.
4. Помітний струп, обвуглювання. Виникає після довгого впливу на шкіру з малим підшкірно-жировим шаром.
Лікування термічного опіку
Опіки 4 і 3 ступенів вимагають негайного звернення до лікарні. При пошкодженні 2 ступеня, особливо при запаленні, зволікати зі зверненням до фахівця також не рекомендується – у нього ви дізнаєтеся все про опік гарячим, що робити? Як лікувати?.
При появі опіку 1 ступеня, звернення в лікарню не є обов’язковим. Лікування можна проводити в домашніх умовах. Можна звернутися до народних методів або використовувати бальзам «Рескінол», який відмінно знімає запалення, знеболює і сприяє швидкому загоєнню.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ