Опік паром, чим лікувати?

У побуті опіки парою зустрічаються дуже часто. За свою безтурботність, в поспіху або випадково можна нахилитися над каструлею, чайником і отримати опік паром. Чим лікувати? Що робити в такому випадку?

Неправильні дії, точно так же, як і бездіяльність, можуть погіршувати ситуацію. Тому знання про те, що робити при опіку парою, неймовірно важливі. Описуваний вид опіку призводить до порушень кровообігу шкірних покривів, їх запалення. Прискорити загоєння і одужання можна лише завдяки правильно наданої допомоги.

Як надати першу допомогу?
Перше, що потрібно зробити – відвести потерпілого від джерела пара. Далі потрібно слідувати таким пунктам:
• Дбайливо відокремте прилиплу одяг, якщо опік знаходиться під одягом (зміг досягти рівня шиї і грудей).
• Охолодіть обпечене місце під водою близько 15 хвилин. Так швидше підуть больові відчуття, охолоджуючи не тільки зовнішні шари шкіри, але і внутрішні.
• Пошкоджена ділянка слід закрити чистою, стерильною або проглаженной праскою пов’язкою, обробивши маззю від опіків – добре підходить бальзам «Рескінол». Він складається з натуральних складових і прекрасно знеболює прибирає запалення, а також прискорює загоєння шкірних тканин.
Коли обов’язково потрібно викликати швидку допомогу?
Коли вражений велику ділянку тіла, самостійно лікувати не рекомендується! Слід відразу ж викликати швидку допомогу. Перед цим необхідно звернути хворого в чисте простирадло.
Якщо ваші очі отримали опік паром – чим лікувати? Потрібно нанести синтомициновую мазь на шкіру навколо очей або використовувати бальзам «Рескінол». Всі дії виконуйте уважно, щоб не потрапити на слизову оболонку ока. Багато лікарів радять капати очі левоміцетіновий краплями або Сульфацилу натрію. Зверху пов’язати марлеву чисту пов’язку. При опіку очей парою негайно відвідайте офтальмолога.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ