Первинна обробка рани

Будь-яка рана може стати серйозною проблемою і навіть призвести до зараження і смерті, якщо вчасно її не оброблені. Від правильної первинної обробки рани залежить перебіг і складність лікування, тривалість періоду одужання. Також від того, як оброблена рана, залежить наскільки буде помітний шрам від неї після загоєння. Тому, якщо ви отримали пошкодження, відразу ж звертайтеся до лікаря, не втрачайте часу.

Етапи первинної обробки рани.

• висічення омертвілих тканин шкіри і підшкірної клітковини. Це потрібно для того, щоб виключити можливість зараження крові і прискорити процес загоєння. Відмерлі тканини швидко починають гнити, викликають нагноєння в здорових тканинах, тому їх потрібно видаляти якомога раніше;
• висічення мертвих тканин м’язів. При цьому всі судини, суглоби і нервові пучки з сайту не видаляються;
• очищення рани. Після видалення відмерлих тканин, лікар промиває рану, видаляє всі сторонні предмети і переконується в тому, що інфікування немає. Пошкоджені краю обробляються дезінфікуючими засобами, зупиняється кровотеча;
• накладення первинного шва (стягуються стінки, але краю залишаються відкритими).
Всі наведені вище дії повинні проводитися кваліфікованим лікарем. Виняток становлять лише неглибокі рани, які не досягають жирової клітковини. Їх досить добре промити і дезінфікувати. Зашивають їх для прискорення загоєння і зменшення рубця.
Як прискорити загоєння
Після надання першої допомоги головним завданням стає не допускати інфікування швів. Це допоможе зробити «Рескінол». Дана мазь не тільки вбиває безліч небезпечних бактерій, але і добре знеболює і прискорює регенерацію. Також дуже важливо вчасно міняти пов’язку і уникати фізичних навантажень, щоб шви не розійшлися.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ