Поріз склом, чим лікувати?

Порізи склом часто затьмарюють літній відпочинок, роботу в саду або на городі, від них не застрахований жоден чоловік. Такі порізи можуть бути різної глибини, від цього залежить їх лікування. Глибокий поріз з нерівними краями, який сильно кровоточить, повинен обробити лікар. Можливо, крім дезінфекції знадобиться накладення швів, інакше рана буде дуже довго гоїтися і залишить непривабливий рубець. Лікар розповість, чим небезпечний поріз склом, ніж лікувати його і як здійснювати догляд, щоб прискорити процес загоєння. Якщо поранився дитина, і в ранку потрапила земля, потрібно звернутися до лікаря, навіть якщо пошкодження невелике. Можливо, знадобиться додаткове лікування, якщо у малюка не було щеплення від правця.

Як лікувати поріз склом в домашніх умовах
Якщо поріз не дуже глибокий, має досить рівні краї і не сильно кровоточить, то його можна вилікувати в домашніх умовах. Для цього потрібно:

• промити рану під проточною водою, щоб очистити її від сторонніх предметів;

• продезінфікувати поріз за допомогою перекису водню або фурациліну;

• зупинити кровотечу, щільно приклавши вату або бинт до рани;

• перебинтувати пошкоджену частину тіла або заклеїти пластиром, якщо пошкодження невелике.

Поріз склом, чим лікувати його після надання першої допомоги
Після того, як надана перша допомога, досить не мочити рану і регулярно робити перев’язки. Через кілька днів невеличкий поріз закриється, більш глибокий – трохи пізніше. Але, цей процес можна значно прискорити, якщо підібрати хороший загоює препарат. Мазь «Рескінол» добре зарекомендувала себе в боротьбі з ранами, опіками і навіть обмороженнями. Препарат має бактерицидну властивість, прискорює регенерацію. Також мазь є ефективним знеболюючим засобом і робить рубці малопомітними.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ