Пов'язки на рану

Правильно надана перша медична допомога при отриманні будь-якого типу ран значно полегшить стан хворого і стане запорукою їх успішного загоєння. У момент порушення цілісності шкірного покриву, і тим більше, якщо рана була отримана на відкритому повітрі або при падінні, велика ймовірність інфікування рани. З цієї причини не варто нехтувати дезінфекцією і промиванням рани антисептиками. Далі рана обробляється антисептичними засобами (йод, розчин марганцівки, спиртовий розчин). Оброблені рани містять, як правило, менше хвороботворних мікробів, а антисептичні засоби перешкоджають їх подальшого розмноження. Проте, такий ефект триває відносно недовго.

Як уникнути забруднення або інфікування рани?
Для того, щоб рана швидше заживала і не гноїлася, необхідно обмежити її зіткнення з навколишнім середовищем. Зробити це досить просто – після зупинки кровотечі, усунення бруду і промивання, необхідно накласти спеціальну пов’язку на рану. Залежно від розташування і типу отриманої рани можуть накладатися такі пов’язки:
• Суха антисептична.
• Волога висихає.
• Давящая.
• Захисна.
• обездвиживали.
Часто пов’язки змочуються в розчині перекису водню або фурациліну, і накладаються на ватяну підкладку. Пов’язка не повинна перешкоджати нормальному кровообігу і сильно здавлювати рану. Головна мета будь-якої пов’язки на рану – запобігання її забруднення.
Безпечне загоєння
Іноді, накладеної пов’язки може виявитися недостатньо для лікування. Для швидкого загоєння рани (будь це серйозна рана або просто подряпина) можна використовувати мазь «Рескінол», яка м’яко діє на уражені ділянки, позбавляє від болю і загоює рани за короткий проміжок часу.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ