Профілактика пролежнів, прості поради

Якщо людина після отримання важкої травми або в результаті перенесеної операції довгий час прикутий до ліжка, на його тілі можуть утворитися виразки - пролежні. Причиною такого недуги служить порушений кровообіг і тривалий контакт шкіри з твердою поверхнею. Глибокі рани - сприятливе середовище для розвитку інфекції. Щоб не виникло ускладнень, необхідна грамотна профілактика пролежнів.

Як запобігти серйозних наслідків?
Незалежно від того, де знаходиться хворий – вдома чи в лікарні, потрібно забезпечити йому ретельний догляд. Профілактика пролежнів має на увазі наступні дії:
• регулярна заміна постільної і натільної білизни, перевагу краще віддати м’яким, безшовним матеріалами;
• підтримка оптимальної температури і вологості повітря в приміщенні, постійна вологе прибирання;
• регулярна зміна положення тіла підопічного, всі дії повинні виконуватися обережно, не допускаючи розтягування шкіри;
• для мінімізації тиску на виступаючі ділянки тіла слід використовувати гумові подушки, кола, підкладки та інші, призначені для даних цілей вироби;
• відмінними профілактичними заходами є придбання спеціальному ліжку для лежачих людей і протипролежневі матраци, що виключає тиск на тіло, завдяки наявності повітряних камер;
• додатковими профілактичними заходами є повітряні ванни і легкі масажі тіла з використанням зволожуючих кремів.
Лікарські профілактичні засоби
При перших ознаках розвитку захворювання (почервоніння та ущільнення шкірних покривів) рекомендується використовувати препарат «Рескінол». Даний бальзам створений на основі природних, абсолютно безпечних компонентів і має протизапальну, бактерицидну, а також регенеруючу дію на шкіру.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ