Профілактика укусу кліща

Походи на пікнік до лісу, крім приємного проведення часу на свіжому повітрі, несуть ще й небезпека у вигляді укусів шкідливих комах. Особливо це стосується кліщів, які в надлишку мешкають в тінистих і вологих місцях. Щоб не стати жертвою кровососа і виключити можливість зараження переданими при укусі членистоногого інфекціями, слід проводити своєчасну профілактику під час перебування в місцях передбачуваного скупчення кліщів.

Профілактика укусу кліща полягає у виконанні нескладних правил, які допоможуть вам уникнути контакту з шкідливими паразитами:

• наявність головних уборів, що закривають волосяний покрив;
• правильно підібрана і заправлена ​​одяг, що виключає проникнення кліщів;
• використання захисних спреїв і мазей;
• обережність і періодичний огляд одягу на предмет виявлення комахи;
• наявність в екіпіровці протизапальний засіб на випадок укусу комах.
Якщо профілактика укусу кліща не принесла результату, і ви все ж зазнали укусу, то, в першу чергу, варто акуратно видалити його, ретельно стежачи, щоб голова комахи не залишилася в тілі. Для цих цілей використовують спеціальні пристосування. Якщо таких немає, цілком підійде пінцет або нитка. Треба обхопити тіло кліща максимально близько до шкірного покриву і, обережно провертаючи його навколо осі, витягти.
Після вилучення варто якомога швидше здатися в найближчому медпункті. Якщо кліщ залишився живий, бажано забрати його з собою, для більш швидкого аналізу. Ранку від укусу слід обробити загоює засобом. Для цих цілей ідеально підійде бальзам «Рескінол», на основі натуральних компонентів, який моментально надасть протизапальну та знеболювальну дію.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ