Прості поради по лікуванню розриву зв'язок

Думка про те, що розрив зв'язок трапляється тільки у спортсменів є помилковим. Подібну травму коліна або плеча може одержати практично кожна. Зв'язки з'єднують і закріплюють частини скелета і нутрощі. Розрив порушує роботу суглоба і може змінити становище органів або кісток. Ми розповімо про те, як лікувати це пошкодження.

Види і симптоми розриву зв’язок
Розрив може бути повним або частковим. У першому варіанті пошкоджені всі волокна зв’язки і вона розділена на 2 частини або відірвана від місця кріплення. У другому випадку функція зв’язки практично не порушена і таку неприємність називають розтягуванням. До симптомів травми відносяться:
• біль в спокійному стані і при русі;
• обмеженість рухливості пошкодженого місця (не виходить випрямити або зігнути руку, ногу, палець);
• синці і набряки;
• деформація суглоба;
• тріск, хрускіт або клацання при русі суглоба;
• оніміння і поколювання травмованого ділянки;
• основними ознаками розриву голосових зв’язок є покашлювання, хрип і втрата голосу.

При цій травмі бажано звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу. Серед специфічних методів діагностики розриву зв’язок можна виділити МРТ, КТ, рентгенографію та ультразвукове дослідження.
Поради по лікуванню розриву зв’язок

разрыв связок лечение

В рамках першої допомоги необхідно:
• іммобілізованих ушкоджений суглоб за допомогою давить або гіпсової лонгет.
• Зменшити запалення, біль і набряк шляхом прикладання холоду.
• Забезпечити потерпілому стан спокою і звести фізичні навантаження до мінімуму.
Після підтвердження діагнозу лікар може призначити уколи кровоостанавливающих препаратів. Через кілька днів від охолодження потрібно перейти до використання сухого тепла, наприклад, нагрітих мішечків з сіллю. У лікування розриву зв’язок варто включити протизапальні мазі (Кетопрофен, Диклак гель і інші). Добре, якщо в аптечці є універсальний засіб, яке буде не тільки боротися з зовнішніми симптомами, але і допоможе організму швидше відновитися. До таких препаратів відносять бальзам «Рескінол». Завдяки природним компонентам, серед яких мед, березовий дьоготь, живиця, прополіс, комплекс корисних масел, вітаміни і лецитин, «Рескінол» не тільки знімає набряк, біль і запалення, але і запускає процеси регенерації. Завдяки комплексному підходу до вирішення проблеми розриву зв’язок, одужання настане набагато швидше.
Реабілітація

разрыв связок реабилитация

Після лікування не можна забувати про реабілітацію. Лікар може призначити лікувальну гімнастику, фізіотерапію і спеціальний масаж. Всі вправи потрібно робити дуже повільно, уникаючи різких рухів. Навантаження повинні виконуватися в щадному режимі. В результаті зв’язки зростаються, а на місці їх розриву з’являється рубець. У разі пошкодження хрестоподібних зв’язок колінних суглобів необхідна операція. Самі вони зростися не зможуть. Бережіть себе і нехай травми вас минуть!

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ