Прості поради по реабілітації після травми

Після лікування складних травм і операцій обов'язково потрібно реабілітація. Без неї результати старань медиків можуть бути значно нижче, ніж планувалося. Часом пацієнтові доводиться заново вчитися виконувати звичні дії, наприклад, ходити. Реабілітація після травми допомагає повернути колишнє здоров'я і сприяє швидкому загоєнню ран. Вона благотворно впливає на психологічний стан і тонус пацієнта, мінімізуючи вірогідність ускладнень і повернення симптомів.

В яких випадках потрібна реабілітація
До найпоширеніших показаннями для проходження реабілітації відносять:
• Необхідність поліпшення кровообігу в ушкодженому суглобі або кінцівки.
• Відновлення рухливості суглобів після операцій, переломів і тривалої іммобілізації.
• Позбавлення від болю і набряків.
• Покращення трофіки і прискорення регенерації тканин.
• Відновлення рухливості при спайках і рубцях.
Всі програми реабілітації засновані на стимуляції можливостей нашого організму шляхом зовнішнього впливу.

разрыв связок реабилитация

Рада № 1: не відмовляйтеся від відновлювальних процедур і приділяйте їм належну увагу.
Методи відновної терапії
Після травми лікар індивідуально підбирає заходи, які відновлять фізичне і психічне здоров’я.
• Поліпшити м’язовий тонус, зменшити біль і зняти набряклість допомагають різні методи фізіотерапії. Вона мінімізує можливість появи ускладнень і є частиною всіх реабілітаційних програм.
• Рухливість суглобів відновлюють за допомогою механотерапії.
• Нормалізувати роботу кінцівок і опорно-рухового апарату допоможе ЛФК. Лікувальні вправи можна робити вдома. Головне, отримати від фахівця програму і дотримуватися його рекомендацій.
Рада № 2: успіх лікування на 40% залежить від реабілітації після травми. Значення мають настрій і дотримання приписаних заходів не тільки в клініці, але і вдома. Бувають не тільки талановиті доктора, але й талановиті пацієнти.
• Після різних операцій і пошкоджень призначають дієтотерапію. Спеціально підібране меню не тільки покращує травлення, але і насичує організм речовинами, необхідними для прискорення регенерації.
Рада № 3: чи не вередує. Ви можете не любити якісь продукти, але якщо лікар і дієтолог кажуть, що вам потрібно це є – тримайтеся і їжте.
• Адаптувати людини до звичного життя допоможе Ерготерапія. Вона поверне втрачені навички і подарує побутову незалежність.
Рада № 4: не соромтеся. Після травми деякі призначені вправи можуть здаватися смішними або дитячими. У питанні реабілітації немає місця сором.
• У переважній більшості випадків в курс реабілітації входить масаж. Він покращує стан тканин і перешкоджає виникненню дегенеративних процесів.
Рада № 5: вчіться. Допомагає не тільки масаж, який проводить фахівець, але і самомасаж. Нехай масажист покаже вам потрібні руху, щоб ви могли виконувати маніпуляції будинку.
• Прискорює відновлення рефлексотерапія. Можуть призначити голковколювання, кріотерапію, стоунтерапія або акупрессуру.
Рада № 6: довіряйте. Деякі методи рефлексотерапії можуть здаватися ненадійними. Але вплив на біологічно активні точки нашого тіла добре впливає на стан організму і прискорює реабілітацію після травми. Їх використовують протягом сотень років і все перевірено багатьма поколіннями.
В рамках реабілітації лікарі можуть призначити знеболюючі препарати, адаптогени і вітаміни.

лечим гематому

Що можна зробити вдома
Важливо пам’ятати, що одужання насамперед потрібно вам самим. Проявляйте зацікавленість і давайте лікарям зворотний зв’язок про свій стан. Запитуйте, які вправи підійдуть для будинку і що ще ви можете зробити, щоб скоріше видужати. Для загоєння ран, обробки швів, зняття набряку і інших неприємних симптомів додатково використовуйте спеціальні мазі. Добре з цими завданнями впорається бальзам «Рескінол». Він запустить процеси саморегенерації, зніме біль, зменшить запалення і не викличе побічних ефектів.
Головна порада: говорите про проблему. Зміни способу життя і обмеження можливостей надають поганий вплив на психіку. Пригнічений стан сповільнить реабілітацію після травми. Не бійтеся звернутися до психотерапевта.
Реабілітація складний процес, що вимагає витримки, старанності, терпіння і віри в краще. Докладіть усіх зусиль, адже відновлення здоров’я того варте.

Ще статті:
Відновлення шкірного покриву після травми
Гематома після травми, лікування
Губа після травми, лікування
Колінний суглоб після травми, чим лікувати?
Лікування після травми
Мазь після травми
Мазь після травми шкіри
Пухлина після травми, чим знімати?
Набряклість після травми, чим знімати?

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ