Сильні забої, як швидко вилікувати?

Чим більш насиченим і активніше життя, тим більша ймовірність травм. Падіння, удари, здавлення - це найпоширеніші причини ударів. На вираженість і характер симптомів впливає ступінь отриманого ушкодження. Дуже важливо знати, як швидко вилікувати сильні удари. Якщо діяти правильно, період відновлення значно скоротиться.

Особливості сильних ударів.

До сильних ударів можна віднести травми третього і четвертого ступеня, що супроводжуються ушкодженнями м’язів і сухожиль, а також змінами, що впливають на роботу органів і систем. Такі травми характеризуються гострим болем, сильними набряками і великими гематомами. Відвідування лікаря в подібних випадках є обов’язковим. При сильних ударах велика ймовірність супутніх ушкоджень і ускладнень.
Головне правило ефективного лікування
Першу допомогу ніхто не відміняв і її потрібно надавати і в легких, і в тяжких випадках. Постраждалого слід оглянути і опитати. Якщо при ударі отримані рани (подряпини), промиваємо їх і дезінфікуємо. Потім обов’язково прикладаємо до забитого місця холод на 10-15 хвилин. Дана маніпуляція дозволить значно зменшити набряк і гематому і знизити больові відчуття. При необхідності повторюємо її кілька разів.
Якщо постраждала кінцівку, їй необхідно надати високе становище, забезпечити спокій і накласти пов’язку, що давить.
Важливо! У разі сильного удару потрібно виключити можливість вивихів і переломів. У цьому допоможе рентгенографія.
Лікування
Як швидко вилікувати сильні удари з урахуванням особливостей отриманої травми, результатів рентгенографії і огляду, підкаже лікар. Серед загальних правил лікування можна виділити:
• прогрівання з другого – третього дня (сухе тепло, компреси);
• зменшення навантажень на пошкоджену ділянку протягом декількох тижнів;
• використання спеціальних мазей;
• носіння бандажа.
Досить часто лікарі рекомендують фізіотерапію, масаж і інші методи, що прискорюють відновлення. Больові відчуття після травми сильні перші пару днів, а після можуть виникати при пальпації і русі ще декількох тижнів або місяць. Особливо важкими вважаються забої внутрішніх органів, голови, живота і коліна.
Якщо симптоми тривалий час уперто не проходять, варто відвідати медичний заклад.
Вибираючи мазь від ударів, зверніть увагу на склад. Гарні препарати на основі природних компонентів. Вони м’яко діють і мають мінімум протипоказань і побічних ефектів. Хорошим прикладів такого засобу є бальзам «Рескінол». Він допоможе впоратися з болем, зняти запалення, прискорити загоєння, прибрати гематому і набряк. «Рескінол» – надзвичайно дієвий засіб.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ