Синяк після операції, чим лікувати?

Післяопераційні гематома - явище дуже поширене. Виникнення їх може бути викликано різними причинами: підвищеним тиском після операції, поганий згортанням крові або навіть дефіцитом необхідних вітамінів.

Зазвичай синяк утворюється через день-два днів після операції і не представляє великої небезпеки для пацієнта, проте може заподіяти серйозний дискомфорт через:

• неприємних больових відчуттів;
• м’які тканини ущільнюються і можуть залишитися в такому стані назавжди;
• чисто естетичне незручність – зміна кольору шкірних покривів, поява синюшности. Проблема особливо актуальна, якщо операція була зроблена на відкритій ділянці тіла, на обличчі.
• у рідкісних пацієнтів (близько восьми відсотків випадків) можливий ризик розвитку інфекцій.
профілактика
Звичайно, бажано прийняти профілактичні заходи і не допустити можливий синяк після операції, ніж лікувати його. Потрібно обов’язково носити компресійну білизну в період реабілітації, а за кілька днів до майбутньої операції пропити вітамін С або вживати ту їжу і питво, які містять його в великих кількостях – це зміцнить капіляри.
Лікування
Не варто впадати в паніку, якщо все-таки з’явився синець після операції. Чим лікувати його – ось основне питання. Нормальний термін для розсмоктування синяка – від декількох днів до двох тижнів, все залежить від стану судин і індивідуальних особливостей відновлення. Позитивно вплинути на прискорення загоєння можуть:
• продукти, багаті антиоксидантами. Це капуста, шпинат, свіжа зелень. Зелений чай – з обережністю, тільки після того, як проконсультуєтеся з Вашим лікуючим лікарем. Така їжа допомагає прискорити процеси регенерації, відновлення в організмі;
• холодні компреси і примочки напевно не потребують пояснень. Не можна допустити, щоб холодна вода або лід в компресі заподіяли шкоди шкірі, тому прибирати його з пошкодженого місця потрібно кожні півтори-дві хвилин;
• гелі та мазі, найкраще на натуральній основі, що містять лікувальні масла. Наприклад, «Рескінол» – досить ефективний засіб з природних компонентів, що значно прискорює процес загоєння;
• прийом препаратів, що поліпшують стан судин, вітамінів С і К.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ