Скільки триває реабілітація після операції

У питанні тривалості реабілітації досить багато умовних моментів. Після операції на хребті або суглобах, період відновлення може займати близько року. У разі менш серйозних втручань терміни значно скорочуються. Сьогодні поговоримо про особливості реабілітаційного періоду і методах його скорочення.

Особливості реабілітації після операції.

 

Під реабілітацією розуміють відновлення здоров’я, усунення наслідків хвороби або операції. Всі види відновлювальної терапії переслідують єдині цілі: прискорити загоєння ран і регенерацію тканин, зняти больові відчуття, нормалізувати кровообіг і м’язовий тонус, відновити функції органів і систем, а також уникнути ускладнень. Як правило, реабілітаційний період займає від 1,5 до 6 місяців, але в складних випадках потрібно більше часу. Все залежить від виду операції, стану і віку пацієнта.
Методи відновлення
У період реабілітації після операції потрібно довіритися лікареві і дотримуватися його рекомендацій. Правильно підібрана терапія значно прискорить одужання. Ми розповімо про найбільш часто застосовуються методи.
• Фізіотерапія
Вона займає вагоме місце в комплексі відновних процедур. Найчастіше застосовується магнітотерапія, електрофорез, бальнеотерапія, а також лікування лазером і ультразвуком. Фізіотерапію можна проводити вже через день після операції. Вона знижує ризик виникнення ускладнень і збільшує ефективність інших методів. Її використання дає можливість зменшити дозу протизапальних і болезаспокійливих препаратів, поліпшити м’язовий тонус і кровообіг, зняти набряклість. Фізіотерапевтичні методи є частиною всіх програм реабілітації.
• Механотерапия
Так називають заняття на спеціальних тренажерах, які допомагають відновити рухливість суглобів. Механотерапію призначають після хвороб і травм опорно-рухової системи, пошкодження хребців і при м’язовій недостатності.
• ЛФК
Лікувальні вправи прописують для відновлення роботи кінцівок і опорно-рухового апарату. Вони дозволяють розробити суглоби, зміцнити м’язи і повернути колишні навички.
• Дієтотерапія
Меню в центрах реабілітації після операції складають професійні дієтологи. Після різних операцій пацієнтам потрібно відповідне харчування. Воно повинно бути збалансованим, позитивно впливає на травлення, не дуже калорійним, багатим мінералами і вітамінами.
• Рефлексотерапія
Иглорефлексотерапию використовують при порушенні функцій тазових органів і кінцівок, а також для корекції спастичності.
• Ерготерапія
Цей метод допомагає адаптувати пацієнта до повсякденного життя і фокусується на поверненні навичок, необхідних для отримання побутової незалежності.
• Психотерапія
Різкі зміни способу життя, біль, обмеження можливостей і кола спілкування погано впливають на психіку. Пригнічений стан значно уповільнює відновлення. Робота з психотерапевтом допомагає побороти наслідки травми.
Реабілітація – непростий процес. Це система медичних заходів, розробляє які ціла наука. Слід проявити терпіння, старанність і приділити відновленню належну увагу.
Що можна зробити самостійно?
Після операції досить часто призначають адаптогени, знеболюючі ліки і вітаміни. Найкраще, що ми можемо зробити – це виконувати приписи лікарів і піклуватися про те, щоб гематоми і рани гоїлися швидше. Для цього існують спеціальні мазі, що прискорюють регенерацію тканин. В період реабілітації потрібно вибирати засоби, які не викликають побічних ефектів, віддаючи перевагу препаратам з натуральним складом. Для цих цілей прекрасно підійде бальзам «Рескінол». Він не тільки прискорить загоєння, але й не зашкодить, що особливо важливо.

Корисні статті про реабілітацію:
Загоєння ран після операції
Як лікувати пролежні?
Мазь для ран після операції
Мазь від пролежнів
Мазь від пролежнів для лежачих
Місце де катетер не загоюється, що робити?
Чи не гоїться рана у собаки після операції, чим лікувати?
Обробка пролежнів
Післяопераційні ускладнення пролежнів, мазь для лікування
Пролежні на п’ятах, чим лікувати?
Пролежні на сідницях, чим лікувати?
Пролежні, лікування в домашніх умовах
Профілактика пролежнів
Рана після операції сочиться, чим лікувати?
Рани у кішок, лікування після операції
Засіб від пролежнів
Чим мазати рану після операції?

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ