Скільки проходить забій і як прискорити процес лікування?

Забій - це пошкодження м'яких тканин закритого типу. Він, як правило, не супроводжується ранами і видимі його симптоми можуть бути мінімальними. Серед причин цієї травми удари тупими предметами, падіння, стискання, автомобільні аварії. У числі постраждалих люди всіх вікових груп і професій. Багатьом цікаво, скільки проходить забій і як можна прискорити процес лікування? Успіх лікувальних заходів залежить від безлічі факторів і однозначної відповіді немає.

Ступінь тяжкості забиття.

Швидкість загоєння залежить від локації, сили травмуючого фактора і ступеня пошкодження.
1 ступінь. Невеликі садна, больових відчуттів практично немає. Прикра подія скоро забудеться. Якщо з’явився синець, він пройде дня за 4.
2 ступінь. Відчувається різкий біль. Виникає набряк і гематома. Загальний стан може погіршуватися. Можливо, пошкодження м’язової тканини. Термін лікування 1-2 тижні.
3 ступінь. Травма зачіпає м’язи та сухожилля, викликає супутні зміни. Особливо небезпечні пошкодження голови, суглобів, куприка і колін. Період лікування займає місяць і більше.
4 ступінь. Нормальна життєдіяльність органів і систем спотворена. Існує загроза здоров’ю. Пошкоджені ділянки можуть не функціонувати. Лікування місяць і більше.
Ці терміни досить приблизні. Навіть після позбавлення від видимих симптомів типу набряку і гематоми, постраждалого часом турбують болі. Багато часу може відняти реабілітація. Відновлювальні процеси у старшої вікової групи протікають повільніше. На те, через скільки проходить забій впливає своєчасність першої допомоги.
Як прискорити лікування краще всіх підкаже лікар. Але, при легкій травмі досить прикласти холод, накласти пов’язку, що давить, а через пару днів почати впливати сухим теплом (грілки, тепла сіль). З набряками і гематомами добре справляються мазі від ударів, наприклад, бальзам «Рескінол». Його протизапальні, антисептичні, загоюють, відновлюють і антибактеріальні властивості припадуть дуже до речі. Завдяки природному складу він діє м’яко, але ефективно. Можна звернутися до народної медицини і спробувати компреси з алое і меду, перевірити дієвість бодяги, тертого лука і інших засобів. Якщо травма турбує довго і не проходить, відвідайте лікаря.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ