Отримання побутових опіків - нерідке явище. Але не кожен знає, що нанести опік може не тільки гарячий предмет або окріп. Джерелом, який може стати причиною опіку, можна назвати такі:

• хімічні речовини;

• сонце;

• вогонь;

електрика;
пар;
гарячі рідини.
Коли звертатися до лікаря?

Опіки бувають різноманітні. Їх розрізняють за ступенем тяжкості пошкоджень тканин, розміром, глибині. Що робити після опіку? Коли звертатися до лікаря? Не відкладайте з походом до лікарні якщо:

після опіку немає болю, шкірний покрив потемнів або став білястий;
розмір післяопікових бульбашок сягнув понад 5 см;
вражена шкіра статевих органів або особи;
хімічний опік;
підвищилася температура через попадання інфекції.
Чого ні в якому разі не можна робити після опіку?

Після опіку третього ступеня терміново потрібно звернутися в лікарню. Ні в якому разі не можна обдирати одяг, краще її обрізати по краях рани і пов'язати чистий бинт. Для того, щоб опік з бульбашками пройшов швидше, не пробивайте їх. Не слід наносити на рану масло, йод, перекис водню і не використовуйте клейкі пластирі або лід.

Термінові дії після травми

Після опіку 2 або 1 ступеня терміново знизьте температуру шкіри під холодною водою. Тримати потрібно недовго, приблизно 5-10 хвилин. Охолоджувати краще водою, а не льодом. Можна обробляти шкіру водою з молоком, так як молочна кислота добре заспокоює. З суміші молока і води можна робити примочки.

Для кращого загоєння скористайтеся народної або традиційною медициною. Щоб відновити обпечену ділянку шкіри можна використовувати бальзам «Рескинол». Він має натуральні складові, які позитивно впливають на відновлення шкіри після опіку. «Рескинол» послабить біль, зменшить набряклість, а головне, значно прискорить процес загоєння.