Профілактика укусу мавпи

З усіх випадків нападу тварин на людей, близько 20% припадає на укуси мавп. У країнах, де людиноподібні - дуже поширене явище, мавпи займають друге місце за кількістю нанесених травм після собак.

У групі ризику знаходяться в першу чергу ті люди, які люблять подорожувати. А також відвідувачі і співробітники зоопарків, цирків і заповідників.

Профілактика укусу мавпи полягає, в першу чергу, в інформуванні осіб, які можуть контактувати з мавпами, про ризики та методикою поведінки. Також необхідно проінструктувати про порядок надання вкушеній першої медичної допомоги. При зустрічі з приматом не варто провокувати його на агресію гучними звуками і різкими рухами. Слід постаратися повільно і не поспішаючи піти від контакту з твариною.
Органи охорони здоров’я повинні забезпечити наявність вакцини, антибіотиків та інших лікарських засобів в лікарнях і медпунктах. А сам медперсонал повинен пройти спеціальну підготовку, для якісного надання допомоги постраждалим.
В обов’язковому порядку повинні проводитися різного роду наукові дослідження, які допоможуть отримати додаткову інформацію про ризики при укусах приматами. Профілактика укусу мавпи може бути повноцінною тільки при комплексному підході до проблеми як будь-якого громадянина, так і органів влади.
Лікування, в першу чергу, залежить від стану пацієнта, площі та локалізації укусу, і наявності підозри на сказ у вкусив тварини. Але в будь-якому випадку надання першої допомоги не можна відкладати.
Насамперед необхідно промити рану, використовуючи перекис водню або будь-яке інше знезаражувальне засіб. На рану необхідно накласти пов’язку з антисептичною і знеболюючим бальзамом, наприклад «Рескінол». Також потрібно прийняти антибіотики, для зменшення ризику інфікування. І обов’язково звернутися до лікаря для подальшого лікування.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ