Забій голеностопа, чим лікувати?

Голеностоп виконує функцію перенесення ваги і опори. Цей суглоб вважається досить великим. На нього велике навантаження в положенні стоячи і він бере участь в ходьбі. Список можливих травм голеностопа досить значний і забій займає в ньому зовсім не останнє місце. Розберемося в причинах забиття голеностопа і визначимося, чим лікувати.

Причиною завжди виступає пряму дію травмуючого фактора. Удар, зіткнення, падіння - нехитрий набір, що передує пошкодження.

Симптоми забитого голеностопа:
• набряк, що тягне за собою оніміння стопи;
• гематома;
• хворобливість рухів, що викликає кульгавість;
Стопа болить і помітно припухає. Біль може триматися пару днів. У перші години набряк буде наростати.
Важливо! Симптоматика цієї травми схожа з ознаками розтягнення зв’язок і перелому кісточки. Краще відвідати травматолога.
Правила першої допомоги:
• забезпечуємо травмованої кінцівки спокій і надаємо високе становище;
• прикладаємо холод для боротьби з набряком і гематомою;
• майструємо давить;
• приймаємо знеболююче, якщо є потреба.
Дотримуватися перераховані вище правила важливо при ударі голеностопа. Чим лікувати ушкодження розповімо далі.
Лікування забиття голеностопа
Перші пару днів не варто навантажувати постраждалу ногу. Можна використовувати тростину або намагатися не долати великі відстані. На наступний день починаємо використовувати мазі. Добре підійде бальзам «Рескінол». Це універсальний засіб, що поєднує в собі знеболюючі, антисептичні, відновлюють, протизапальні і загоюють властивості. Ефективна спеціальна плівка Полімедел. Коли відпочиваєте, можна накладати її на 30 хвилин. Добре допоможе масаж пальців і гомілки (через пару днів). Через 5-6 днів починайте застосовувати теплі ножні ванни і спиртові компреси.
Іноді потрібно фіксація ноги гіпсової стрічкою, виконання пункції при значній кровотечі. Відвідування лікаря-найбільш правильна міра.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ