Забій м'язи, чим лікувати?

При травмах м'яких тканин часто страждають м'язи. Левова частка подібних ушкоджень належать до спортивного травматизму. М'язові травми умовно ділять на непрямі, причиною який є перевантаження і прямі - забій, наприклад. Нас більше цікавлять останні. Поговоримо про забій м'язів, з'ясуємо ніж його лікувати.

Удар тазостегнового суглоба.

Про особливості даного пошкодження потрібно знати, тому що м’язи, що кріпляться до цього суглобу, забезпечують ходьбу. Саме їх пошкодження при ударі тазостегнового суглоба змушує нас кульгати. Частенько неприємність відбувається з квадрицепсом. Він займає передню і частково бічну поверхню стегна. При вираженому ударі цих областей, м’язова тканина набрякає, може відбуватися утиск м’язів в кістково-фасциальних ложах. Тиск всередині фасції при цьому збільшується, що призводить до омертвіння тканин. Якщо помітили сильний набряк в області сідниць або стегна, необхідно відвідати лікаря для виключення вірогідності футлярного синдрому. Як діагностики використовують вимірювання тиску всередині цих лож. У разі підтвердження діагнозу може застосовуватися вичікувальна тактика або проводитися фасціотомія – метод зниження тиску шляхом розрізання фасції.
При відсутності лікування, футлярно синдром може супроводжуватися фіброзом. Заміна здорових тканин сполучними буде поступово зменшувати амплітуду рухів.
Забій литкового м’яза, чим лікувати?
Ця травма носить місцевий характер. Варто зауважити, що відмінною рисою литкових м’язів можна назвати стійкість до різних ушкоджень. Головний ризик полягає в проникненні крові в міжм’язові простору і размозжении м’язових тканин. В результаті можливий некроз і запальний набряк.
Важливо! Синяк при ударі м’язів може з’явитися лише через кілька днів після пошкодження. Больовий синдром виражений досить слабо.
Якщо говорити про лікування забитих місць м’язів в загальних рисах (на жаль, всі випадки в одній статті не розгледиш) можна виділити такі важливі пункти:
• іммобілізація при ударі кінцівки;
• великий набряк, який не проходить – звертаємося до лікаря;
• якщо не розсмоктується гематоми, потрібно зробити пункцію;
• використовуємо давить і холод, а через пару днів вплив теплом;
• фізіотерапія;
• лікувальна фізкультура через 10-12 днів;
Іноді використовують новокаїнові блокади, як засіб зниження болю і олійно – бальзамічні пов’язки. В окремих ситуаціях призначають хірургічне втручання, особливо при сильному крововиливі і флуктуації. Забій може стати причиною розриву м’яза, що є приводом для госпіталізації.
Період відновлення
Як засіб для ефективного і швидкого відновлення бажано використовувати мазі від ударів. Бальзам «Рескінол» зменшує больові відчуття, набряклість, має антисептичні, протизапальні властивості, прискорює регенеративні процеси.
Будьте обережні і знаходите своєчасні та дієві рішення проблем здоров’я!

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ