Забій нігтя пальця, чим лікувати?

Пульсуючий біль і синіюча нігтьова пластина - це явні ознаки забиття нігтя пальця. Чим лікувати таке пошкодження потрібно знати, щоб скоріше розібратися з симптомами і повернути пальцю естетичний вигляд. Така травма зовсім не рідкість. Її причинами стають удари, здавлення, падіння важких предметів і навіть незручне взуття. Найчастіше травми схильні великий палець ноги і вказівний руки.

Симптоми.

Забій провокує виникнення гематоми під нігтьової пластиною, що і стає причиною характерної синюшности. При сильній травмі ніготь чорніє. Порушення місцевого кровообігу може привести до часткового або повного відторгнення пластини. Згодом вона відновиться, але є ймовірність її деформації. Палець в результаті травми почервоніє і пріпухнет. Больові відчуття коливаються від ниючих до різких і гострих. У важких випадках може бути непритомність потерпілого.
При ударі нігтя пальця ноги додаткові незручності доставляє взуття. Лікування спрямоване на якнайшвидше усунення симптомів.
Ефективна перша допомога
Спочатку зупинимо кровотеча. Для цього на 10-15 хвилин прикладаємо до ушкодженого місця холод. Кубики льоду краще попередньо загорнути в чисту тканину. Маніпуляцію можна повторювати кілька разів з перервами. Біль після цього трохи вщухне.
Не забудьте про дезінфекцію. Використовуйте перекис водню або йод. Можна намалювати йодну сітку на травмованій кінцівці для зменшення набряку. Потім накладаємо пов’язку, що давить і фіксуємо пластиром. Надаємо кінцівки високе становище і забезпечуємо спокій.
Важливо! При ударі нігтя зніміть з пальця прикраси, перш ніж лікувати. При набряку кільця можуть доставити дискомфорт.
При пошкодженні нігтя на нозі, зістригає його звисаючий край і накладаємо пов’язку. Постарайтеся знизити рухову активність і носити просторе взуття. Пов’язку міняйте 2-3 рази на день.
Лікування
При виникненні відчуття, що ніготь відторгається, потрібно йти до лікаря. Він зробить невеликий отвір в нігтьової пластини, що дозволить скопилася крові стекти. Якщо травма відноситься до числа легких і не викликає занепокоєння, допустимо лікування вдома. Захищайте травмоване місце від зовнішніх впливів і користуйтеся мазями. Гарні кошти на основі арніки, Гепаринова мазь, бодяга.
Якщо відбулося повне відторгнення нігтя, новий відростати буде довго. Палець в цей період потрібно захищати від можливих травм і дії хімічних засобів. Відростила нігтьова платина може бути тонше попередньої, чутливість в цій області стане підвищеної.
Важливо! Якщо через 1-2 тижні Ви помітили, що з пальця виділяється рідина і симптоми забиття не проходять, не відкладайте візит до лікарні.
Народна медицина радить прикладати компреси з листя подорожника і деревію.
Ми рекомендуємо бальзам «Рескінол», що відрізняється універсальністю, зручністю застосування, м’якістю і високою швидкістю дії. «Рескінол» живить клітини, нормалізує обмін речовин в рані і активує відновні процеси. Він знижує больові відчуття і знімає запалення.
Будьте обережні і дбайте про себе і рідних!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ