Забій плечового суглоба, чим лікувати?

На плечовий суглоб доводиться досить широкий спектр пошкоджень, що можна пояснити значними функціональними навантаженнями і складним анатомічною будовою. При силових навантаженнях, заняттях спортом, ударах і падіннях можливий забій плечового суглоба. Чим лікувати і як допомогти потерпілому при цьому дуже важливо знати.

Симптоми забитого плеча.

• біль при рухах і в стані спокою;
• підшкірна гематома і припухлість;
• збереження рухової активності потерпілого ділянки;
• підвищення температури.
Важливо! При ударі не буде помітно кістково-травматичних змін на рентгенограмі.
Чим лікувати забій плечового суглоба залежить від ступеня тяжкості ушкодження.
• У найлегшому варіанті травма не доставить особливого занепокоєння і пройде за кілька днів. Досить скористатися засобом від ударів, наприклад, бальзамом «Рескінол» для прискорення відновних процесів і загоєння подряпин і саден, якщо такі отримані.
• Для 2-го ступеня характерні сильний біль, набряк і гематома. Можливий розрив м’язових тканин.
• 3 ступінь може супроводжуватися вивихом і пошкодженнями сухожиль.
• 4 ступінь призводить до порушення нормального функціонування кінцівки.
Важливо! В останніх двох випадках відвідування лікаря – обов’язкова міра.
Лікування забиття плеча
У якості першої допомоги обездвіжьте кінцівку і зафіксуйте в положенні згинання. Прикладіть до забитого місця холод і прийміть знеболююче при сильних больових симптомах.
Мінімум тиждень суглобу потрібен спокій. Хороша для такого випадку ортопедична пов’язка. Пару днів прикладаємо холод, а потім сухе тепло. При сильних болях можливе введення в суглоб анестетика. Прискоренню реабілітації сприяє використання Полімедела (це спеціальна лікувальна плівка) і протизапальних мазей, наприклад, Найз, Феброфід, Рескінол. Останній особливо ефективний в боротьбі з набряком, болем і гематомами. Через 3-5 днів починаємо розробляти суглоб легкими рухами. В якості додаткової міри може призначатися курс масажу і фізіотерапія. Через пару тижнів рука прийде в норму.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ