Забій спини, чим лікувати?

Забій спини можна сміливо віднести до досить небезпечним травм. За ним може слідувати низка серйозних ускладнень. Крім пошкодження м'язів і окістя, внаслідок цього виду удару можуть страждати легені, ребра, нирки, спинний мозок, хребет.

Причини забиття спини:

• удари;
• здавлення;
• автокатастрофи;
• падіння з висоти.
Стандартно ризику більше схильні до спортсмени і діти. А, взагалі, від такої неприємності ніхто не застрахований і потрібно знати, як діагностувати забій спини і чим його лікувати.
Ознаки удару спини:
• припухлість, яка наростає з плином часу;
• біль у травмованому місці, яка може зрости на наступний день;
• підшкірна гематома;
• задишка, а при сильній травмі – біль в грудній клітці;
Пощупавши забитою ділянку, ви відчуєте, що біль посилився. Будь-яке навантаження на спину так само буде відгукуватися болем.
Увага! При ударі в області хребта досить складно шляхом лише огляду виключити кісткові ушкодження. Необхідний рентген, а часом і томографія.
Перша допомога
Іноді потерпілий звертає увагу на травму лише через деякий час або просто намагається не надавати їй значення. Такі дії помилкові. При ударі спини слід негайно прийняти лежаче положення, прикласти до ушкодженої ділянки холодну і, якщо потрібно, випити знеболююче. При легкому ударі, як правило, симптоматика проходить за пару годин і лікування не потрібно. Чим лікувати забій спини в більш серйозних випадках читайте нижче.
Лікування забиття спини
Близько тижня доведеться виключати осьові навантаження. У цей період потрібно більше часу перебувати в положенні лежачи. Через 2 дні можна використовувати сухе тепло (мішечок гарячої солі або грілка) кілька разів на день максимум по 40 хвилин. Фізіотерапія підключається приблизно з 5-го дня. В період активного відновлення прийнятні сеанси масажу. Удари з ускладненнями доводиться лікувати в стаціонарі.
Мазі від ударів
Після забитого спина прийде в норму набагато швидше, якщо ви будете використовувати спеціальні мазі, яких в аптеках безліч. Щоб не губитися в цьому величезному асортименті, радимо спробувати бальзам «Рескінол». З ним ви однозначно не прогадаєте. «Рескінол» допоможе зняти запалення, прискорити відновлення і прибрати біль. А, взагалі, бажаємо вам уникати таких ситуацій!

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ