Забій у дитини, що робити?

У процесі активного пізнання світу і освоєння нових навичок не обійтися без прикрих пригод. Скільки б заборон не прозвучало, малюки будуть стрибати, бігати, падати. Це частина процесу отримання необхідного життєвого досвіду. Досить частою травмою є забій у дитини. Що робити при цьому слід знати, щоб не піддатися паніці і допомогти малюкові.

Особливості дитячих травм.

Здебільшого, дитячі удари мають легку форму. Швидкість бігу малюка невелика та й падає він з висоти свого маленького зросту. Але без синців і шишок ніхто в дитинстві не обходиться. Найчастіше в ніжному віці отримують удари колін, голови, ніг і рук. Не кричіть на дитину, постарайтеся його заспокоїти і обстежити ушкоджене місце.
Важливо! Якщо, отримавши забиття голови, дитина вередує, скаржиться на нудоту і головний біль, слід викликати лікаря. Чи можемо мати справу зі струсом мозку.
Серед основних симптомів забиття припухлість, біль, гематома. Якщо набряк незначний і біль відчувається лише під час натискання, травма пройде за пару днів. При зовнішньому ударі синяк з’явиться дуже швидко, а при глибокому може виникнути тільки через кілька діб. Якщо гематома сталися не на місці травми, вирушаємо на рентгенографію для виключення тріщини в кістки.
Загальні правила лікування
При ударі у дитини робимо наступне:
• забезпечуємо спокій, докладаємо холод;
• накладаємо пов’язку, що давить;
• при травмі кінцівки, надаємо їй високе становище;
• якщо є ушкодження шкіри, використовуємо антисептики;
• через пару днів застосовуємо теплі компреси.
Вибираючи мазь від ударів для дитини, віддайте переваги бальзамам на основі природних компонентів, наприклад, «Рескінолу». Це засіб знеболить, прискорить загоєння і відновлення. «Рескінол» має антисептичні властивості, нормалізує живлення кліток, бореться із запальними процесами.
Обов’язково зверніться до лікаря при ударі очі, травмі супроводжується сильною сонливістю або втратою свідомості, при нетиповому вигляді пошкодженої кінцівки і, якщо новонароджений після падіння 5-10 хвилин не плаче.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ