Забій вуха, чим лікувати?

Вухо знаходиться в анатомічно незахищеному становищі і тому схильне до різних травм. Найбільш частим пошкодженням цієї області тіла є забій. Внаслідок впливу чинників різної сили потерпілий може отримати травму лише вушної раковини або більш серйозні пошкодження середнього і внутрішнього вуха. Серед неприємних наслідків удару виділяють крововилив між тканинами зовнішнього вуха і хрящем, запалення надхрящніци, а також розрив вушної раковини. Найчастіше ця неприємність відбувається під час падінь, занять спортом і через ударів. Чим лікувати забій вуха читайте далі.

Симптоми:

Травма вуха супроводжується сильним болем, припухлістю, виникненням гематоми і зниженням слуху. Іноді виникають кровотечі, страждає барабанна перетинка. Сильний удар може супроводжуватися поздовжнім або поперечним переломом піраміди скроневої кістки. Останній загрожує пошкодженням лицевого нерва. Для постановки діагнозу лікар опитує потерпілого, робить рентгенографію і отоскопію. Ці методи дають інформацію про характер, ступеня травми і допомагають визначити, чим ефективніше лікувати забій вуха.
Лікування
За допомогою теплої води потрібно позбавити вушну раковину від забруднень. У разі дрібних подряпин і саден особливого лікування не потрібно. Можна продезінфікувати пошкодження і скористатися асептичної пов’язкою. Незайвим буде прикласти холод. При кровотечі потрібно вкласти у вухо ватний тампон і стримати діяльність потерпілого. В даному випадку важливо не чіпати травмоване місце і перебувати в стані спокою.
При размозжении хряща, шкіри, а також при відриві вушної раковини необхідна допомога хірурга і укол протиправцевої сироватки. Особливу увагу варто приділити лікуванню гематоми, якщо така з’явилася. Часом вона досягає значних розмірів. Через кілька днів запалення може загостритися, а гематома перетворитися в ущільнення. Біль при цьому сильнішає. Далі, може утворитися абсцес, що приводить до деформації раковини вуха. У разі великої гематоми можна накласти холодну давить, а потім використовувати спеціальні мазі, наприклад, бальзам «Рескінол». Цей засіб сприяє нормалізації кровообігу, прискорює загоєння і зменшує біль. Процес відновлення при його використанні проходить швидше.
Важливо! Не залишайте гематому без уваги. Якщо її не лікувати, вона переросте в перихондрит. Ця недуга загрожує сильними болями, набряком, гнійними процесами і необхідністю хірургічного втручання.
У більшості випадків звернення в лікарню при ударі вуха виправдано, особливо якщо біда трапилася з малюком.
Пам’ятайте про обережність і будьте здорові.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ