Забої шкіри, чим лікувати?

Забій прийнято називати найлегшою травмою м'яких тканин. Таке визначення має дуже умовний характер. Залежно від ступеня, воно має різні симптоми, які часом лякають. Багатьох цікавить, чим лікувати забій шкіри? Ми постараємося відповісти.

Як проявляється забій на шкірі?

Забій – травма закритого типу, що не припускає ран. Але, є ряд симптомів, що виявляються на нашій шкірі. Найбільш частим є гематома. Закликаємо не ставитися до неї безтурботно і підійти до лікування відповідально. Під час удару підшкірна клітковина, кровоносні судини і м’язова тканина отримують ушкодження. Все це стає причиною появи гематоми, зовнішній вигляд якої значним чином залежить від ступеня травми. Підшкірні крововиливи може бути набагато більше, ніж ми це бачимо зовні. Гематома часом здавлює великі судини або нерви, що призводить до сильного болю або ішемії.
Цікаво знати! Чим вище гематома, тим швидше вона пройде. Виходить, що синець на нозі може зникнути через місяць, а на обличчі через тиждень.
Основні характеристики гематоми
Гематоми можна ділити на види, з огляду на безліч характеристик: тип крововиливи, локалізацію, клінічні ознаки і т. Д. Але ми пропонуємо більш просте і корисне поділ, що грунтується на ступеня забиття:
• Легкі удари. Травмуючий чинник незначної сили. Гематома виникне через деякий час і пройде за добу.
• Середній ступінь. В даному випадку гематома стане помітною через пару годин і в цьому місці потерпілий буде відчувати біль. Якщо розмір гематоми значний і вона не проходить, є ймовірність того, що доведеться прибрати излившуюся в тканини кров хірургічним шляхом.
• Важкий забій. Вже через 1,5 години наростає гематома. Крововилив відрізняється тривалістю. Може виникнути внутрішньом’язова гематома. Потрібна консультація лікаря і рентгенографія.
Для лікування забиття застосовуємо стандартні, рекомендовані в такій ситуації, методи, а гематому змащуємо спеціальними засобами, наприклад, бальзамом «Рескінол». Він має протизапальні, антисептичні, відновлюють і знеболюючі властивості. У перші пару днів, до місця утворення гематоми можна періодично прикладати холод, що допоможе в її зменшенні.
Важливо! Якщо без видимої причини у вас часто з’являються синці – зверніться до лікаря. Можливо захворювання кровоносної системи.
Коли варто бити тривогу?
Іноді здається, що ви отримали простий забій шкіри і знаєте, чим лікувати, але щось наполегливо йде не так. Негайно потрібно бігти в лікарню варто, якщо:
• гематома жевріє 2 тижні і більше;
• вона дуже значного розміру;
• гематома на голові або зовсім поруч з оком;
• набряк навколо неї збільшується.
Лікар неодмінно призначить ефективне лікування і ви незабаром прийдете в норму.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ