Відновлення шкіри після порізу

Порізи - часте явище в житті кожної людини, особливо у дітей і людей, які працюють з гострими предметами. У неглибокому порізі немає нічого страшного, якщо його правильно обробити. Він легко зростається завдяки рівним краях і заживає, не залишаючи помітних слідів. Але, при неправильному догляді за порізом можливе попадання інфекції і запалення, яке може мати серйозні наслідки.

Що робити, якщо ви порізалися.

Перш за все, потрібно визначити глибину порізу. Якщо він дуже глибокий і сильно кровоточить, то необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Він знезаразить рану і накладе шви, щоб прискорити загоєння. Якщо ж поріз не дуже глибокий і його краю не розходяться з-за натягнення шкіри, то його можна вилікувати в домашніх умовах. Швидкість відновлення шкіри після порізу буде залежати від правильного догляду, обробки та особливостей вашого організму. Що потрібно зробити в першу чергу:

• промити ранку розчином перекису водню, щоб знезаразити її. Якщо в рану потрапила бруд, потрібно спочатку промити її проточною водою, а потім перекисом;

• якщо кровотеча сильна, то поріз потрібно накрити ватою або стерильною пов’язкою і притиснути. Це швидко зупинить кров;

• пошкодження потрібно забинтувати, щоб виключити можливість інфікування. Якщо пошкодження шкіри невелика, то його можна заклеїти бактерицидним пластиром.

• намагатися не мочити пов’язку, замінювати її в міру забруднення, поки краю порізу НЕ зростуться.

Як прискорити відновлення шкіри після порізу?
Після дезінфекції поріз зазвичай гоїться сам, але його можна значно прискорити, якщо використовувати спеціальні мазі і препарати, що прискорюють регенерацію. До таких засобів відноситься бальзам «Рескінол», який сприяє швидкому загоєнню ушкоджень шкіри, має бактерицидні властивості, а також має знеболюючу дію.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ