Відновлення шкірного покриву після травми

Мабуть, до найбільш поширеним типам шкірних ушкоджень відносять опіки, подряпини і порізи - ті травми, які можна отримати в найпростішій побутової ситуації.

Такого роду рани можуть бути як глибокими, так і малозначними; глибока рана може вплинути на м'язи, зв'язки, нерви і сухожилля. Якщо отримана травма турбує занадто сильно або ви відчуваєте серйозний дискомфорт, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

Етапи загоєння шкіри
Відновлення шкірного покриву після травми складається з трьох фаз:
• Протягом буквально кількох хвилин кров починає згортатися; згустки підсохлої крові утворюють кірку, яка створює бар’єр від мікробів.
Білі клітини крові в цей час активно захищають від інфекції організм і починається процес відновлення. Даний етап займає від двох до п’яти днів.
• Пізніше починають відновлюватися судини, формується основа для нової тканини. Заживають краю ранки, вона стає все менш помітною і болючою. Даний етап може тривати від кількох днів до трьох тижнів.
• Остаточне загоєння. Якщо поріз / травма / подряпина були не надто глибокими, то шраму не залишиться. Іноді для повного відновлення шкіри потрібно близько двох років.

восстановление кожного покрова

Відновлення шкіри: як прискорити?
Існує кілька практичних рекомендацій, які допоможуть трохи форсувати повне одужання.
По-перше, досить часто в процесі загоєння може виникнути бажання почати розчісувати пошкоджену ділянку. Ні в якому разі не робіть цього і не намагайтеся зірвати кірку – це сильно загальмує загоєння і може стати причиною появи рубців.
По-друге, дуже вдалим способом прискорити відновлення шкірного покриву після травми вважається масаж пошкодженої ділянки. Для розтирань переважно використовувати бальзами, що містять в своєму складі вітамін Е – такі, як «Рескінол». Ця мазь чудово справляється з пошкодженнями, так як:
• забезпечує шкіру поживними речовинами;
• прискорює регенеративні процеси;
• попереджає поява рубців;
• допомагає усунути болі.
По-третє, обов’язково тримайте травмовану ділянку шкіри в чистоті, а ще краще – захистіть його стерильним бинтом.

РОЗКАЖІТЬ ПРО НАС В СОЦ МЕРЕЖАХ